Tradice. Kvalita. Kreativita. Hravost. Radost.

Jsme českým rodinným výrobcem stavebnic a vědomostních her pro děti.

Naší prioritou je rozvíjet a poskytovat rodičům i dětem kvalitní hračky a pokračovat tak v rodinné tradici již třetí generaci. Naším cílem je rozdávat dětem radost z hraní, přinášet nové podněty, rozvíjet jejich zájmy i zručnost. V našich stavebnicích totiž vidíme nástroj pro rozvoj dětské tvořivosti, hravosti, prostorové představivosti i konstrukčních schopností.

Rádi bychom v dnešní době tabletů a mobilů děti znovu vtáhli do světa klasických hraček. A protože Seva spojuje, věříme, že společné zážitky při hraní posílí pouta i ve Vaší rodině!

Máme radost a jsme hrdí, že tyto stavebnice pro děti pomohly vychovat již několik generací konstruktérů, designérů, zámečníků a nespočet dalších uměleckých a technických profesí. Všechny námi vyrobené dětské stavebnice a hry jsou pravidelně testovány certifikovanou zkušebnou a splňují veškeré požadavky bezpečnosti a nezávadnosti podle normy EN71.

0mio.
Prodaných produktů
0mld.
Vyrobených kostiček
0
Členů týmu
0%
Jde na český trh

SEVA ŽIVĚ

Tým SEVA

Svatopluk Runčík, MBA.

Generální ředitel

Jan Stránský

Obchod a marketing

Petra Landovská

Obchodní zástupce pro MŠ, ZŠ a zahraniční trh

Lukáš Sedláček

Obchodní zástupce pro ČR a SR

Šárka Cimbálníková

Inovace

Jana Slavíková

Reklamace

Roman Horák

Objednávky e-shop

A my všichni Vám rozdáváme radost.

Náš příběh

Historie značky VISTA® se začíná psát v roce 1949, kdy byl založen Sdružený komunální podnik města Semily.

O 10 let později vznikají Kovozávody Semily, které se začaly specializovat na výrobu hraček a domácích potřeb.Většina domácností v tehdejším Československu určitě měla doma kávový mlýnek, kráječ nudlí, lis na česnek, univerzální lis na těsto, ruční šicí stroj, kuchyňskou nebo osobní váhu a další. Z domácích potřeb přežily pouze mechanické kuchyňské váhy s nástavbou na kojeneckou váhu.

Kromě domácích potřeb se Kovozávody Semily zaměřily na výrobu hraček. Jak čas běžel, tak se některé hračky přestaly vyrábět. Mezi ně bohužel patří i stavebnice KOMBI, ALFA, Mosaica Plastic. Kromě stavebnic zde byly vyráběny hračky. Mezi legendární patři jistě Aquabally, upomínkové televizorky nebo Monti Metal Systemy.Vždy se jednalo o precizně provedené a funkčně rafinované hračky, které děti nejen zabavily, ale také je učily soustředěnosti, trpělivosti, technickému myšlení a jemné motorice.

V roce 1993 z části podniku Kovozávody vzniká firma VISTA Semily, spol. s.r.o., která pokračuje v dlouholeté výrobní tradici svého předchůdce. Kromě hraček z plastických hmot, společenských, didaktických her, polytechnických stavebnic, mozaik a stavebnic modelů aut Monti System, které jsou vyhledávaným sběratelským artiklem, výroba zahrnuje různé typy vah (osobní, kuchyňské, včelařské, plošinové).

V současnosti se v našem závodě vyrábějí stavebnice SEVA, BLOK, Monti System, Mosaic Maxi, Mosaic Color, Combi Car, Seko, Disco. Kromě stavebnic vyrábíme také hračky. Mezi ně patří dnes již legendární magická tabulka GRAFO a neméně magická kojenecká lahvička s imitací mléka, které se po otočení dnem vzhůru ztratí. Velmi oblíbený je také Magic Ball, který mimo zábavy plní i funkci pomůcky pro dechová cvičení.

Ukaž! Co víš?

V roce 1955 byla započata výroba vědomostní hry pro mládež. Tehdy ještě pod názvem Ukaž! Co umíš? Také zde nebyla ještě moudrá sova, ale pionýr, který dokázal správně odpovědět na všechny otázky. Sova se ve hře objevila v 90. letech, kdy pionýr nebyl už aktuální.

Získaná ocenění

Menu