Tradición. Calidad. Creatividad. Actividad lúdica. Alegría.

Somos un fabricante checo de juegos de construcción y de aprendizaje para niños.

Nuestra prioridad es ofrecer a los padres y a sus hijos unos juguetes de calidad, desarrollarlos continuamente, siguiendo así con una tradición familiar que ya cuenta con tres generaciones en nuestra empresa. Nuestro objetivo consiste en compartir con los niños la alegría de jugar, aportar nuevas estimulaciones, desarrollar sus intereses y destreza manual. Así que en nuestros juegos de construcción vemos una útil herramienta para el desarrollo de la creatividad de los niños, su capacidad de jugar, orientación espacial y habilidad de construir.

En esta época de móviles y tablets nos gustaría volver a atraerlos al mundo de los juguetes clásicos. Y dado que “SEVA conecta”, creemos que al compartir todas nuestras experiencias, se verán reforzados, también, los vínculos de vuestras familias.

Sentimos gran alegría y orgullo de que estos juegos de construcción para niños hayan ayudado a formar ya unas cuantas generaciones de constructores, diseñadores y un sinfín de otras categorías profesionales de artistas y técnicos. Todos los juguetes de construcción fabricados por nuestra empresa son regularmente testados por un laboratorio certificado y cumplen todos los requisitos de seguridad e inocuidad según las normativas de la UE.

0mio.
Prodaných produktů
0mld.
Vyrobených kostiček
0
Členů týmu
0%
Jde na český trh

SERVICIO EN VIVO

Tým SEVA

Svatopluk Runčík, MBA.

Generální ředitel

Jan Stránský

Obchod a marketing

Petra Landovská

Obchodní zástupce pro MŠ, ZŠ a zahraniční trh

Lukáš Sedláček

Obchodní zástupce pro ČR a SR

Šárka Cimbálníková

Inovace

Jana Slavíková

Reklamace

Roman Horák

Objednávky e-shop

A my všichni Vám rozdáváme radost.

Náš příběh

Historie značky VISTA® se začíná psát v roce 1949, kdy byl založen Sdružený komunální podnik města Semily.

O 10 let později vznikají Kovozávody Semily, které se začaly specializovat na výrobu hraček a domácích potřeb.Většina domácností v tehdejším Československu určitě měla doma kávový mlýnek, kráječ nudlí, lis na česnek, univerzální lis na těsto, ruční šicí stroj, kuchyňskou nebo osobní váhu a další. Z domácích potřeb přežily pouze mechanické kuchyňské váhy s nástavbou na kojeneckou váhu.

Kromě domácích potřeb se Kovozávody Semily zaměřily na výrobu hraček. Jak čas běžel, tak se některé hračky přestaly vyrábět. Mezi ně bohužel patří i stavebnice KOMBI, ALFA, Mosaica Plastic. Kromě stavebnic zde byly vyráběny hračky. Mezi legendární patři jistě Aquabally, upomínkové televizorky nebo Monti Metal Systemy.Vždy se jednalo o precizně provedené a funkčně rafinované hračky, které děti nejen zabavily, ale také je učily soustředěnosti, trpělivosti, technickému myšlení a jemné motorice.

V roce 1993 z části podniku Kovozávody vzniká firma VISTA Semily, spol. s.r.o., která pokračuje v dlouholeté výrobní tradici svého předchůdce. Kromě hraček z plastických hmot, společenských, didaktických her, polytechnických stavebnic, mozaik a stavebnic modelů aut Monti System, které jsou vyhledávaným sběratelským artiklem, výroba zahrnuje různé typy vah (osobní, kuchyňské, včelařské, plošinové).

V současnosti se v našem závodě vyrábějí stavebnice SEVA, BLOK, Monti System, Mosaic Maxi, Mosaic Color, Combi Car, Seko, Disco. Kromě stavebnic vyrábíme také hračky. Mezi ně patří dnes již legendární magická tabulka GRAFO a neméně magická kojenecká lahvička s imitací mléka, které se po otočení dnem vzhůru ztratí. Velmi oblíbený je také Magic Ball, který mimo zábavy plní i funkci pomůcky pro dechová cvičení.

Ukaž! Co víš?

V roce 1955 byla započata výroba vědomostní hry pro mládež. Tehdy ještě pod názvem Ukaž! Co umíš? Také zde nebyla ještě moudrá sova, ale pionýr, který dokázal správně odpovědět na všechny otázky. Sova se ve hře objevila v 90. letech, kdy pionýr nebyl už aktuální.

Magická tabulka GRAFO

Tři roky poté co vznikly Kovozávody Semily byla vyrobená první magická tabulka GRAFO. Na trhu se začala prodávat v roce 1963. GRAFO se stalo ihned velkým hitem a vyváželo se do celého světa. Každý určitě přemýšlel jak tabulka funguje a jak je možné, že vše zmizí pouhým zatřesením. Ti nejlepší zvládali kreslit šikmé čáry nebo kola. Ovšem stačila malá chyba a museli jste začít kreslit znovu. 🙂

Bee Olympic Mozaic

Bee-Olympic Mozaic je vůbec první název této mozaiky, která se poprvé v obchodech objevila už v roce 1969. Již samotný název je zajímavý. Proč ji tvůrci pojmenovali takto asi zůstane navždy tajemstvím a my se můžeme pouze domnívat jak spojení včely a olympijských barev vzniklo. Včelí tématiku najdete na podložce a tvaru kamenů, na kterou se pokládají. Olympijskou tématiku najdeme u použitých kamenů, které mají stejné barvy jako olympijské kruhy.

Stavebnice SEVA

1.10.1979 je oficiální datum, kdy byly SEVA 1 a SEVA 2 zavedeny do výroby. Cena stavebnice SEVA 1 byla stanovena na 38,50 Kčs a bylo jí vyrobeno 3311 kusů. (Cena na fotografii je z pozdější doby) SEVA 2 byla oceněna na částku 54,50 Kčs a na začátek prodeje jí bylo vyrobeno 3338 kusů. Je úžasné, že ve srovnání s tehdejší a dnešní měsíční hrubou mzdou je přibližně maloobchodní doporučená prodejní cena stavebnice na stejné úrovni.

Monti System

V roce 1984, kdy byl vyrobený první model této legendární stavebnice, nikdo ani netušil, co se bude dít. Obrovský zájem o autíčka Monti System byl takový, že se z něho stalo v 80. letech podpultové zboží. Roční prodeje se šplhaly do závratných výšin. Přibližně kolem roku 1993 zájem o modely postupně upadá. Za více než třicetiletou historii se prodalo více jak 6 500 000 kus- Z toho víc jak polovina se prodala do roku 1993!

Monti System ocenění

Monti System získává zlatou medaili na Mezinárodním veletrhu v Lipsku

Výrobní závod a autorská práva ke značce VISTA byly koupeny rodinnou českou firmou BENEŠ a LÁT, s. r. o.

Změna loga značky VISTA

Divize hraček se přejmenovala na SEVA, podle značky legendární stavebnice.

Představili jsme novou vizuální identitu a řadu nových produktů včetně nové stavebnice Hugo staví a oživení konceptu vědomostní hry „Ukaž! Co víš?“ s unikátním magnetickým principem.

Získaná ocenění